ZAKŁAD BIEŻNIKOWANIA OPON

Jesteśmy producentem opon bieżnikowanych działającym od wielu lat w branży ogumienia. Nasze produkty są najwyższej klasy towarem wykonanym z najlepszej jakości składników, a dodatkowo gwarancje trwałości daje doświadczona i przeszkolona kadra pracownicza. Współpracujemy z firmami z rynku krajowego, a także z zagranicznymi importerami.

W przypadku zainteresowania współpracą prosimy o kontakt firmy, a także osoby prywatne chcące dokonać zakupu detalicznego.

KLASA STWORZONA PRZEZ DOŚWIADCZENIE I PRECYZJĘ - GAŁ-GUM

Zakład bieżnikowania opon to miejsce, gdzie stare opony otrzymują „drugą młodość”

Co to oznacza w praktyce?

W zakładzie bieżnikowania opon Gał-Gum opony zostają poddane procesowi regeneracji i odzyskają swoje właściwości poprzez nałożenie nowego bieżnika w miejsce zużytego.

70 % konstrukcji opony to korpus - karkas, pozostałe 30 % to bieżnik. Konstrukcja karkasu to splot linek stalowych ułożonych w odpowiedni sposób, który ma za zadanie zachować odpowiedni kształt opony. Splot jest osłonięty dopasowanymi warstwami gumy, a całość zapobiega zmianie ciśnienia wewnątrz opony.

Bieżnikowanie pozwala na wymianie elementu zewnętrznego opony, który ma bezpośredni kontakt z podłożem.

Bieżnik ma za zadanie dopasowywać się kształtem rowków, lamelków bloków i żeber do nawierzchni, tak by samochód miał dobrą przyczepność. Jak wiadomo auto, które posiada dobra przyczepność na drodze bez problemu radzi sobie z gorszymi warunkami pogodowymi, różnymi typami nawierzchni, mniej lub bardziej niebezpiecznymi zakrętami.

Bieżnikowanie przywraca oponie pierwotną grubość bieżnika, a zakłady bieżnikowania opon poprzez częściowy recykling są w stanie oferować produkty dużo tańsze niż znani producenci nowych opon.

Specjaliści od bieżnikowania opon

Bieżnikowanie opon ma swoich zarówno przeciwników, jak i miłośników. Niektórzy uważają, że tylko nowe opony mogą spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa, a ich ponowne bieżnikowanie nie jest w stanie przywrócić pierwotnych właściwości. Z drugiej jednak strony opony bieżnikowane są tańsze, a dzięki ponownemu wykorzystaniu większości materiału ich produkcja jest ekologiczna.

Dokładamy wszelkich starań aby oferować produkty wysokiej jakości i trwałości. Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszej kadry, a także nowoczesnej linii produkcyjnej nasze produkty cieszą się uznaniem wśród klientów i doskonale sprawdzają się w codziennym użytkowaniu.